3 zalety kupna aut osobowych pochodzących z leasingu

 
Samochody poleasingowe nie kojarzą ci się zbyt dobrze i uważasz, że lepiej unikać ich przy poszukiwaniach czegoś z drugiej ręki? W takim przypadku warto skonfrontować swoje przekonania z rzeczywistością!
 
Auta pochodzące z leasingu wcale nie muszą być złym pomysłem. Oczywiście, nie wszystkie z nich są w dobrym stanie technicznym, ale powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że większość to naprawdę świetne prepozycje dla poszukiwaczy ciekawych modeli pochodzących z drugiej ręki. Sprawdź z nami 3 główne zalety samochodów poleasingowych!
 

Znana historia serwisowa

Jeśli chcemy zakupić poleasingowe samochody osobowe lub dostawcze, możemy bez problemu sprawdzić ich historię serwisową – dotyczy to zarówno aut pochodzących z obrotu krajowego, jak i sprowadzanych z innych krajów. Auta te są serwisowane w ASO, dlatego możemy sprawdzić, jakie przechodziły naprawy i czy rzeczywiście warto je kupić na podstawie ich stanu technicznego.
 
Nie narażamy się na sytuację, gdy opis pojazdu będzie znacząco odbiegał od jego rzeczywistego stanu technicznego. To duża zaleta dla osób chcących kupić auto bez ryzyka!
 

Gwarancja na auto

Wielu sprzedających daje również swoim klientom gwarancje na auta poleasingowe – dzięki temu można uzyskać bezpłatne wsparcie serwisowe wtedy, gdy pojawią się usterki objęte gwarancją.
 
Najczęściej gwarancja sprzedającego to od pół roku do roku. W sprzedaży możemy też znaleźć auta poleasingowe, które nadal mają gwarancję producenta.
 

Dodatkowe udogodnienia

Większość salonów oferujących samochody poleasingowe zapewnia również swoim klientom dodatkowe udogodnienia. Zaliczają się do nich między innymi możliwość wybrania się na jazdę próbną, wykupienia polis ubezpieczeniowych w niskiej cenie, wzięcia auta w leasing albo kupienia go na kredyt samochodowy bezpośrednio w salonie.
 
Zatem wtedy, gdy zależy ci na zakupieniu auta używanego nadal w dobrym stanie, warto pomyśleć o autach poleasingowych oferowanych przez zaufanych sprzedawców. Z ofertami można zapoznać się już teraz przez internet!