Konsekwencje nieprawidłowego montażu szyby samochodowej

 
Obecnie wymianę szyb samochodowych uszkodzonych czy starych najczęściej przeprowadza się przez wklejenie w ich miejsce szyby nowej. Aby jednak taka operacja się powiodła, konieczna jest wyjątkowa precyzja i zastosowanie odpowiednich narzędzi i preparatów. W przeciwnym przypadku możemy narazić się na konsekwencje nieprawidłowego montażu szyby samochodowej.
 
Szyba samochodowa pełni różne funkcje – zabezpiecza kierowcę oraz pasażerów, pozwala na usztywnienie nadwozia, służy także jako element izolacyjny oraz zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza pojazdu. Obecnie zamiast uszczelek coraz częściej stosuje się klejenie szyb samochodowych – w konsekwencji montaż jest łatwiejszy, skrócony, tańszy.
 
Wymiana szyby klejonej wymaga od osoby wykonującej tę usługę odpowiednich narzędzi oraz chemii, w tym kleju. Także konieczne jest spełnienie właściwych wymogów technologicznych. Starsza szyba wycinana jest najczęściej z wykorzystaniem specjalnych noży lub drutów. Następnie powierzchnia powstała po usunięci szyby musi być dokładnie oczyszczona i potraktowana preparatem zwiększającym przyczepność kleju. Konieczne jest też jego dokładne nałożenie. Oczywiście, klej ma też swój okres wiązania, którego należy przestrzegać.
 
Jeżeli montaż szyb samochodowych Warszawa czy w innym mieście nie zostanie przeprowadzony prawidłowo, w takim przypadku może odbić się to na trwałości szyby. W skrajnych przypadkach może ona nawet samodzielnie pęknąć w krótkim czasie po montażu. Zbyt mała ilość kleju może sprawić, że pojawią się przecieki, które z kolei mogą prowadzić do korodowania ramki wokół szyby. Kolejną konsekwencją nieprawidłowo wykonanego montażu jest hałas w trakcie jazdy. Oczywiście, zmniejsza się również sztywność nadwozia, a tym samym bezpieczeństwo. Brak przestrzegania właściwego czasu klejenia może też odbić się na pracy poduszek powietrznych.
 
Podsumowując, najlepiej polecić fachowcom montaż szyb samochodowych Warszawa ma wiele dobrych punktów, gdzie można skorzystać z tego rodzaju usług. Adresy możemy znaleźć nawet teraz on-line.