Kompletny przewodnik po zrozumieniu obudowy komputera PC

Obudowa komputera PC jest ważnym elementem podczas budowy komputera. Obudowa komputerowa nazywana jest również obudową typu tower i mieści wszystkie ważne części komputera, takie jak płyta główna, dysk twardy, napęd optyczny, stacja dyskietek itp. Występuje w różnych wysokościach i wymiarach. Największą zaletą obudowy komputera jest jej wszechstronność, funkcje i elastyczność. Dziś oprócz funkcjonalności liczy się także wygląd.

Rodzaje obudów PC

Pełna Wieża

Obudowa Full Tower jest większa niż zwykła obudowa. Znajdują się w nim wnęki na dyski, gniazda rozszerzeń oraz niestandardowe lub kompleksowe rozwiązania chłodzenia wodnego (AIO). Ta obudowa ma zwykle około 18 cali wysokości i jest popularna w przestrzeniach komercyjnych.

Obudowy komputerowe Mid Tower

Obudowa Mid-Tower, taka jak MSI MPG Series GUNGNIR 110R, pozwala na użycie wielu dysków i jest kompatybilna ze wszystkimi typami płyt głównych. Średnia pełna wieża ma zwykle wysokość od 35 do 55 cm.

Możesz także poszukać innych obudów do komputerów PC typu Mid-Tower, takich jak Obudowa Mid-Tower Corsair Vengeance C70. Ta obudowa komputera PC ma solidną konstrukcję ze stali stopowej i zebrała pozytywne recenzje ze względu na 8 gniazd rozszerzeń.

Miniwieża

Obudowa typu mini-tower jest kompaktowa i nie mieści przyzwoitych rozmiarów kart graficznych. Średnia wysokość tego przypadku waha się w granicach 30-45 cm.

HTPC i SFF

HTPC jest przeznaczony do komputerów kina domowego, a SFF do małych rozmiarów. Służą głównie do przechowywania w nich potężnych komponentów. Obudowy te idealnie nadają się do małych biur i użytku indywidualnego. Mają wysokość od 10 do 14 cali.

Zobacz:  Wszystko, co powinieneś wiedzieć o skanerach płaskich

Przegląd rynku

Wartość światowego rynku obudów komputerowych wynosi 5,4 mln USD, a do 2025 r. oczekuje się wzrostu o CAGR 5,9%.

BestSellers ocenia i klasyfikuje setki gier na PC na podstawie wydajności i opinii klientów. Możesz pobrać pełną infografikę dotyczącą obudów komputerowych, aby uwzględnić nas jako przyszłe odniesienie.